45W USB-C Charger & 6FT Cable for Samsung Galaxy S22 S23/S21/S20/Note 20
Description
45W USB-C Charger & 6FT Cable for Samsung Galaxy S22 S23/S21/S20/Note 20. ✔for Samsung Galaxy S23 Ultra 5G,S23 Plus 5G,S23 5G,S22 Ultra 5G, S22 Plus 5G, S22 5G, S21 Ultra 5G, S21 Plus 5G, S21 FE, S21 5G, S20 Ultra 5G, S20 Plus 5G, S20 5G, S20 FE. [Output power]: 45W. √ [Flexibility and Safety ] Use the cable to sync and transfer files at amazing speeds with your Galaxy or other compatible smartphone or laptop. 45W USB-C Charger & 6FT Cable for Samsung Galaxy S22 S23/S21/S20/Note 20 45W USB-C Wall Charger & 6FT Cable For Samsung Galaxy S20 S21 S22 S23 Feature: √ [ 45W Rapid Charging ] PD3.0 Power Delivery Technology guarantees an optimized and fast safe charging experience (45W) for all Samsung Galaxy devices. √ [ Broad Compatibility ] The USB C charger charges majority of USB Type-C and PD devices and non-PD Devices at full speed. Provides up 25W fast charge. √ [ 6 Feet USB-C to USB-C Charging Cable ] Length of 6 feet, easy for charging on different occasion, for travel, home, car, office, etc. √ [ Flexibility and Safety ] Use the cable to sync and transfer files at amazing speeds with your Galaxy or other compatible smartphone or laptop. Intelligent circuit design protects against short circuiting, over-heating, over-current, and over-charging for safe with fast charging. Sustained high-power output will have a temperature rise, but they are all within the safety limits. √ [ Slim & Compact ] Small, lightweight and convenient store in your bag and carry. Specification: [Type]: 45W PD3.0 fast charge charger [Output power]: 45W [Material]: Fireproof ABS Plastic + PC [Port Type]: USB-C [Input voltage]: AC 100-240V 50-60Hz [Working temperature]: 0-70℃ [Output voltage]: PDO : 5V/3A or 9V/3A or 15V/3A or 20V/2.25A [Output current]: PPS : 4.05A(3.3-11V) or 2.8A(3.3-16V) or 2.1A(3.3-21V) [Output protection]: Over-current protection,short circuit protection, overvoltage protection, overheat protection. Charger for Phones: ✔for Samsung Galaxy S23 Ultra 5G,S23 Plus 5G,S23 5G,S22 Ultra 5G, S22 Plus 5G, S22 5G, S21 Ultra 5G, S21 Plus 5G, S21 FE, S21 5G, S20 Ultra 5G, S20 Plus 5G, S20 5G, S20 FE ✔for Samsung Galaxy S10, S10 Plus, S10e, S9, S9 Plus, S9 Active, S8, S8+, S8 Active ✔for Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G, Note 20 5G, Note 10 Plus 5G, Note 10, Note 9, Note 8 ✔for Samsung Galaxy A02s, A03s, A03, A3, A5, A6, A7, A8, A9, A10, A10E, A11, A12 ✔for Samsung Galaxy A20, A21, A21s, A22, A31, A32, A40, A41, A42, A50, A51, A52, A53, A60, A70, A70s, A71 5G, A72, A80, A90 ✔for Samsung Galaxy Z Fold 2/ Z Fold 3/ Z Fold 4/ Z Flip/ Z Flip 3/ Z Flip 4/ F52 ✔ for Samsung Galaxy Tab A 8.0(2018), Tab A 10.1 (2019), Tab 10.5, Tab A 8.0 ✔ for Google Pixel, Pixel 2, Pixel 3, Pixel XL, Pixel 2XL, Pixel 3XL, Pixel 4XL, Pixel 3A ✔ for LG G5, G6, G7, G7 Thing, G8, Stylo 4, V20, V30 ThinQ Plus, V35, V30S, V40 ThinQ Plus ✔ for Motorola Moto Z, 11, for One Plus, for HTC, for ZTE Axon, for Nexus 6p 2018 and up iPad Pro 12.9 ✔Other USB Type C Device Package included: 1 * 45W Fast USB-C Charger Adapter & 1 * 6ft Cable PaymentDelivery detailsReturnQ&AContact us Payment 1.We use eBay Managed Payments. Delivery details 1.Item will be shipped within 1-2 working days after received payment. 2.We do not change your shipping address by email and ONLY to address provided by your order. If your order address is wrong, please cancel this order first. Then place another order after modifying the address in the eaby background. Return 1.We will offer 90 Days warranty for all the phone by our own. 2.For defective merchandises, we accept returns for refund or a replacement within 30 days. If problem is caused by human damage, water damage, wrong use damage, we accept return for repair. All the costs would be on buyers' part. Note:All of the returns should be in original package, and includes all the original parts and accessories. 3.If you change your mind and would like to return the item to us,please kindly note that you will need to pay for the return postage . Thank you. Q&A Q: Is this phone new ? A: The phone is Brand New and original,unused,without any scratches or defects.Not refurbished. Q: How will I know if this device works with my carrier? A: We always note the compatible carrier in the title of the listing and also in the description settings. Or you can ask our customer service via email. Q: My phone is freezing/ turning off/ blinking. A: Please do a hard reset on the phone that usually resolves all issues. If still persist please contact us and we will ship out a new battery as that could be also be the reason that it might doing that.Or you can ask our customer service via email. Hard reset Please do a hard reset by holding down the volume up button plus home button and power button for a few seconds this will reboot the system and get corrected. Contact us 1.We will try our best to give you an amazing shopping experience. If you are satisfied with our service and product, A 5-Star Positive Feedback is the best reward for us. 2.If you feel that you can't give it to us, please let us know what we can do to be better. This way we will know how to improve our customer service. 3.Please contact us through eBay message, we always reply to messages within 24 hours (off-duty at weekend). 4.Any question please feel free to contact us. Thank you for your cooperation!